přírodní mýdlo - Orlická víla

Neohodnoceno
 

Bylinná kostka Orlická víla (s obalem nebo bez obalu) na normální až citlivou pokožku. Obsahuje blahodárný lněný a konopný olej, které pomáhají v boji s nejrůznějšími neduhy pokožky, jako jsou ekzémy, akné a různé vyrážky. Synergický účinek této kostce dodávají také dvě bylinky typické pro Orlické hory – čechřice vonná a maří list balšámový. Kostka tak celkově zklidňuje podrážděnou pokožku, je silně protizánětlivá a díky své vůni zklidňuje a ulevuje od úzkostí a napětí. Mýdla jsou 100% přírodní a bez syntetických barev, vůní, konzervantů, tenzidů a dalších látek, které se běžně při výrobě mýdel a kosmetiky používají. Velmi šetrná k pokožce, jelikož obsahují ještě menší procento kokosového oleje (který ve větších dávkách vysušuje), než je obvyklé i v přírodních mýdlech. Vyrobena z těch nejkvalitnějších surovin, protože nechtějí být co nejlevnější za každou cenu, a zároveň má každé mýdlo svou zcela originální recepturu tak, aby dokonale vyhovovala danému typu pokožky. Obsahují ty nejkvalitnější možné čisté esenciální oleje dostupné na českém trhu. Jsou šetrné k životnímu prostředí a neobsahují palmový tuk (palmový tuk je nahrazen bambuckým máslem). Svým složením dbají na to, aby co nejvíce podporovala region, v němž jsou vyrobené, což znamená, že všechny ingredience včetně bylinek jsou nakoupeny, pokud je to jen trochu možné, od lokálních výrobců a pěstitelů (ne vždy to lze, kokosové palmy se u nás nepěstují). Obsahují v sobě místo klasické destilované vody čistou  a živou vodu z údajně léčivého pramene z Neratova v Orlických horách, který je znám jako poutní místo a rovněž pro svůj nádherný kostel s prosklenou střechou. Některá jsou přímo inspirována orlickou přírodou, místním pivem či medem. 

Kostka je zasvěcená také Máří Magdaléně, patronce všech padlých žen. Říká se, že Marie omývala Ježíšovi nohy právě mařím listem balšámovým a mazala nardovým olejem, který v kostce naleznete rovněž v hojném množství a který jí propůjčuje nevšední zemitou vůni.

Vůně: bylinkově zemitá (majoránka, nard, smrk, anýz)

od 35 Kč
Značka Mýdlárna Svaté Kláry
Kategorie Přírodní kosmetika pro ženy
Zvolte variantu
přirodní kostka Orlická víla 25 g vzorek Momentálně nedostupné 35 Kč
   
přirodní kostka Orlická víla 110 g (s obalem) Momentálně nedostupné 115 Kč
   
přirodní kostka Orlická víla 110 g (bez obalu) Momentálně nedostupné 110 Kč
   
 

Složení: Aqua (neratovská poutní voda), Sodium Olivate (olivový olej), Sodium Shea Butterate (bambucké máslo), Sodium Sunflowerseedate (slunečnicový olej), Sodium Cocoate (kokosový olej), Sodium Linseedate (lněný olej), Cannabis Sativa Seed Oil (konopný olej), Myrrhis Odorata (čechřice vonná), Tanacetum Balsamita (maří list balšámový), Origanum Majorana Herb Oil (esenciální olej z majoránky), Nardostachys Jatamansi Root oil (esenciální olej z nardu), Picea Abies Leaf Oil (esenciální olej ze smrku), Pimpinella Anisum Seed Oil (esenciální olej z anýzu)