froté osuška z biobavlny – natural (140 × 70 cm) - bezobal 5 ks

Neohodnoceno
 

Extra huňatá a skvěle savá osuška z certifikované biobavlny o rozměrech 70 x 140 cm. Ekologicky pěstovaná bavlna neobsahuje chemické látky, proto jsou osušky z biobavlny vhodné pro alergiky, ekzematiky a malé děti. Provedení natural ladí s domácím hýčkáním i saunováním a wellness požitky.

Dostupnost Skladem
Měrná cena 510 Kč / 1 ks
2 550 Kč
   
Značka Tierra Verde
Kategorie intimní hygiena pro ženy nebělená chlorem
 

Sada obsahuje 5 osušek o rozměrech 70 x 140 cm, vysoká gramáž 550g/m², váha cca 620 g.

PROČ BIOBAVLNA?

  • Konvenční pěstování bavlny a výroba bavlněných oděvů mají negativní vliv na životní prostředí i zemědělce a dělníky, které textilní průmysl živí.

  • Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Pro pěstování bavlny se masivně používají chemické látky, které jsou zakázané v potravinářské výrobě .

  • Bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin, zejména proto aby snášela nadprůměrné dávky chemikálií.

  • Na výrobu jednoho trička a jedněch džínsů se spotřebuje okolo půl kila pesticidů a syntetických hnojiv.

  • Při pěstování i výrobě biobavlny je zakázáno používat toxické chemické látky, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozují životní prostředí, i geneticky modifikované organismy.

  • Certifikované farmy usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.

  • Biobavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Proto je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.

CERTIFIKACE

Osušky a ručníky splňují vysoké standardy mezinárodní organizace GOTS. Pěstování biobavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití.